HABER ve DUYURULAR
zam
yeni gelecek zamlardan etkilenmek istemiyorsanız bize başvurunuz.. ...

Web Sitemiz...
Web Sitemiz yayına hazırlanıyor… ...

MAIL LİSTESİ
Sitemizdeki gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize üye olabilirsiniz.
Email :
Ekle Çıkar
ISPARTA' da 3 Günlük Hava Tahmini
ISPARTA
 ANKET
Ürünlerimiz hakkındaki görüşünüz nedir?
ÇOK İYİ
İYİ
YETERLİ
YETERSİZ
KÖTÜ
 [ Sonuçlar ]
 
   ELEKTRİKLİ ASANSÖRLER (Yeni Nesil Makine Dairesiz)

Makine daireleri binaların üzerinde belirgin bir yapıya sahiptir, ve bina üzerinde belli bir yer kaplamaktadır. Makine dairesinin kapladığı alan bina estetiğine çoğu zaman uymaz.

Makine dairelerinin bina üzerinde yer kapladığı ve bina estetiğini bozduğu düşünülerek, dişlisiz makineler üretime girmiştir. Dişlisiz makine denilen bu makinemiz frekans kontrollü çalışıp, Asansörün duruş kalkış ve tek hareketli parçasıyla kabinin seyrine büyük bir konfor sağlar.Dişlisiz makine sayesinde makine dairesi ortadan kalkıp, Asansör kuyusu içerisinde, montajının gerçekleştirilmesidir.

Montajı yapılan dişlisiz makine, bir disk şeklinde olup, Asansör makinesinin ağırlığının yarısı kadar ağırlıktadır. Kullanılan bu makine hassas kalkış ve duruşlarıyla, sessiz ve titreşimsiz çalışmasıyla büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine diğer asansör makinelerine oranla çok daha verimlidir. Ayrıca enerji tüketiminde geleneksel asansör motorlarına göre % 40 daha az enerji tüketmektedir. Taşıma kapasitesi 2000 kg 1,6 m/sn hızda çalışabilmektedir. Dişlisiz makineye müdahale edilmesi mümkündür. Makine dairesinin kuyu üzerinde tesisinin müsait olmadığı yerlerde büyük bir çözünürlük sağlayan dişlisiz makine ile çalışan asansörlerde asansör kabini kat arasında kaldığı zaman, tahrikli asansörlerde olduğu gibi freni açmak ve volanı çevirerek Asansör kabinini takip etmeye gerek yoktur.Kumanda panosuna müdahale ile ikaz ışıkları sayesinde kabinin otomatik olarak en yakın kata gelişini izlemek mümkündür.

Genelde bu tip yüksek kapasiteli asansörler özellikle yolcu terminalleri, çok katlı mağazalar, alışveriş merkezleri ile eğitim, kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturmakta. Makine dairesine gerek duymaması gelir getiren bina alanını arttırmakta, bunu yansıra, sistemin enerji etkinliği, işletme maliyetini düşürerek ek bir değer kazandırmaktadır. Tasarımcılar ve mimarlar ise hem makine dairesinin olmaması hem de esnek dekorasyon olanakları sayesinde işlerinin kolaylaşmasından hayli memnunlar.

Bilgi İstek Formu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Asansörler | Yürüyen Merdivenler | Servis Hizmetleri | Belgelerimiz | Referanslarımız |Kariyer | İletişim
Ziyaretçi Sayımız: 13681

2009  Yapım: Ekip Bilisim İnternet Teknolojileri